09
Bře

Valve potvrdil Steam a nové hry nativně pro Mac

Herní vývojáři z Valve učinili krok, který je stejně prozíravý jako nezbytně nevyhnutelný: ohlásili portování svého online distribučního kanálu Steam pro platformu Mac, a to včetně některých her – např. Left 4 Dead 2, Team Fortress 2, Counter-Strike, Portal, chystaného Portal 2 i série Half-Life. První kousky se objeví v dubnu. pokračování
Steam Valve

Z Macu se tedy definitivně stává herní platforma a je nepochybné, že po Valve bude rychle následovat podpora dalších velkých i malých firem. Už dnes má podporu Blizzardu nebo Electronic Arts.

Hry od Valve, ale především samotný Steam, jsou dnes zásadním hráčem v herním byznysu. „S tím jak se přesunujeme od zábavy jako produktu k zábavě jako službě, zákazníci a vývojáři potřebují otevřené, vysoce kvalitní internetové klienty,“ řekl Gabe Newell, prezident Valve. „Mac je skvělá platforma pro zábavní služby,“ dodal.

Jistě, Mac je ztělesněním zábavních služeb. Jenže už v minulosti se objevovaly spekulace o tom, že Valve skrze Steam začne nabízet i jiné mediální produkty než hry, např. hudbu, klipy, televizní pořady a podobně. To by Steam samozřejmě stavilo přímo proti iTunes.

Vynikající je možnost „Steam Play“, která zaručuje, že koupíte-li si hru na Macu, budete si ji pak moc zahrát i pod Windows PC – zdarma. Prostě nezávislost na platformě. Konečně! Navíc Valve slibuje i možnost společného multiplayeru PC a Mac.

zdroj: MacRumors