10
Bře

Mac mini dostane HDMI

Mac mini není zařízení pro každého. Ale kdo chce mít levné jabko i v obýváku, nebo vlastně kdekoliv jinde, místo si pro něj najde. Až dosud se miniaturní Mac mohl „chlubit“ jedním velkým neduhem zabraňujícím plnému využití např. pro domácí kino: absencí HDMI konektoru. To se ale má brzy změnit. pokračování
Mac mini HDMI

Podle AppleInsideru se na prototypech nové verze nejmenšího a nejlevnějšího Macu skví právě HDMI port namísto zastaralého DVI. Samozřejmě, že na místě zůstává také mini DisplayPort. Pokud jsou prototypy reálné, bude Mac mini teprve druhým výrobkem Apple s HDMI portem po Apple TV.

Mac mini DVI

Konektor HDMI nejčastěji slouží k připojení LCD televize nebo plazmové televize k blu-ray přehrávačům nebo herním konzolím jako je Xbox 360 a PlayStation 3.

Hlavní výhodou HDMI proti DVI je podpora přenosu audiosignálu. Kromě Mac mini se spekuluje také o redukci mini DisplayPort na HDMI v souvislosti s nástupem blu-ray v řadách Mac. Jenže i tenhle krok je zatím jen diskutabilní, protože Steve Jobs blu-ray zatím dvakrát neuznává.