26
Úno

Jak vyměnit větráček v MacBooku

Pátek si žádá něco pěkně praktického! A tak se podíváme na problém, které dříve či později začne trápit většinu majitelů MacBooků: chrčící větráček. Ten odchází často i docela brzy a jeho výměna představuje pro oficiální „techniky“ v České republice často práci na několik dnů a především odměnu od 2000 Kč výše. Jde to i jinak! pokračování…

MacBook - větráček


A mnohem jednodušeji. Vyberete si ten správný větráček na stránce www.eeshops.com. Řeknete si možná „aha, co je to za čínský šmejd“. Pak ovšem tohle není cesta pro vás a klidně zůstaňte u skvělých českých servisů.

Pro ty ostatní platí: vybírejte větráček pečlivě podle verze svého MacBooku, především podle jeho čipové sady. Jiný větráček je v MacBoocích se sadou Santa Rosa, jiný v nových hliníkových unibody verzích. Není na škodu předtím, než budete objednávat si MacBook cvičně rozebrat a podívat se na čísla, která jsou na větráčku nalepená.

No a pak už nezbývá než si ten správný větráček na eeshops za cenu 15-20 dolarů včetně poštovného objednat, počkat zhruba tři týdny a pak jej během půlhodiny, kdy budete s miniaturním šroubováčkem supět nad miniaturními šroubečky, kterými je MacBook prošpikovaný, zamontovat (názorný návod jak na výměnu větráčku na YouTube). Není to složité, jen zdlouhavé.

Výměna větráčku v MacBooku vás bude tedy stát všeho všudy 300-400 Kč a půlhodiny až hodinu času. S tím, že je potřeba si počkat, než z Číny dorazí, ale to se dá pochopit, ne? Narozdíl od čekací doby v českých servisech… (obvolal jsem tři, pak jsem to vzdal)