24
Úno

Mac OS X Lion – Apple zveřejnil developer preview

dnes uvedl nové . Jsou skvělé, mají novou technologii Thunderbolt a vůbec, budeme o nich psát. Ale teď se pojďme věnovat jiné novince. A tou je , který se k uživatelům dostane už letos v létě. pokračování
Mac OS X Lion

Lion je následovníkem . Přichází s několika zásadními změnami, které z části vycházejí z populárního . Půjde o osmou major verzi nejpokročilejšího operačního systému pro osobní počítače.

Novinky? Launchpad. Nová základna pro všechny Mac aplikace. Koncept otevírání a zavírání aplikací je pryč, podobně jako na nebo iPadu. Aplikace je spuštěna neustále, jen se přepíná do pozadí nebo do popředí. S tím souvisí také ukládání konečného stavu aplikací při vypnutí systému.

Aplikace nově dokážou využít full screen, tedy plnou plochu monitoru . A je možné je roztahovat na všech rozích a stranách. Zmizí tedy indikátor změny velikosti (vpravo dole).

Zcela bude přebudována aplikace Mail, která se výrazně inspiruje u iPadu. Automaticky se budou grupovat konverzace, bude vylepšeno hledání, chystá se podpora Microsoft Exchange 2010.

Verzování. Další zásadní novinka. Mac OS X Lion automaticky ukládá všechny nové revize dokumentů, které pak můžete zpětně vyvolávat a upravovat.

AirDrop. Nová jednoduchá možnost přenášení souborů mezi vašimi počítači Mac.

Auto Save. Automatické ukládání dokumentů tak, aby se vám nikdy neztratila žádná data.

FileVault. Vysoce výkonné zašifrování disků.

Podpora pro OpenGL 3.2.

A to není všechno přátelé! Hned jak se dozvíme více, budeme vás informovat.