28
Úno

Mac OS X 10.7 Lion – podrobnosti

Vývojáři už dostali svou preview verzi , a tak se na webu objevuje čím dál tím zajímavých novinek. Lion přináší spoustu drobných, ale významných novinek. pokračování
Mac OS X Lion 10.7 Safari Webkit 2

Tak třeba nová verze internetového prohlížeče bude postavena na novém jádře WebKit 2. Hlavní změnou je, že v něm byla navržena nová vrstva API, která podporuje rozdělení procesů.

Webový obsah tak „žije“ v procesech oddělených od aplikačního uživatelského rozhraní, podobně jako to dělá . To bude pro uživatele znamenat výrazné zrychlení práce s webem, která bude zároveň stabilnější.

už nebude podporovat emulaci PowerPC módu s pomocí nástroje Rosetta. Jakékoliv aplikace původně psané pro PowerPC tedy nebudou pod Lionem fungovat.

Přehrávač QuickTime získá zpět některé funkce, které Apple nechal pouze do profesionální QuickTime Pro.

Výrazně více schopností bude mít také aplikace Preview pro prohlížení dokumentů.

Samotné uživatelské rozhraní Mac OS X Lion 10.7 dozná drobných, ale důležitých změn, které budou inspirovány (stejně jako další nové vlastnosti) především v pro a . To znamená například detailní animace pro každou akci.

Nové featury čekají také na Finder, obdobu Prohlížeče ve . Bude v něm například možné prohlížet náhledy videí, zoomovat, a provádět další vychytávky.

Podle dosavadních dojmů lidí, kteří mají s Mac OS X 10.7 co dočinění je dopracována řada nedostatků, které Mac OS X trápí už od verze 10.0. A výše jmenované je jen drobný náhled na tu obrovskou spoustu změn a vylepšení, která nás čekají.