18
Říj

HyperDock, aneb co se Sedmičkám povedlo

S příchodem nového systému od se objevila řada inovací. Přepracované jádro, rychlejší start systému, masivnější rozšíření Aera, podpora dotykového ovládání, lepší indexace souborů. Ale ódy se zpravidla pějí úplně jinam. Zeptejte se takřka libovolného sedmičkového uživatele na trojici nejlepších novinek a dozvíte se totéž – přepracovaný taskbar, práce s náhledy, snap feature. pokračování
Mac OS X aplikace HyperDock

Stejně jako kořeny nového taskbaru berou vláhu z macovského docku, dvě ze tří svých vychytávek HyperDock zase bezostyšně odkoukal z . První a nejvýraznější fíčura je zřejmá – náhledy otevřených oken, které se ukázaly jako intuitivní a především funkční ovládací prvek. V tomto má co dohánět.

U aktivních oken můžete čekat živé náhledy, ta minimalizovaná reprezentuje v ikonce jejich poslední známá podoba. Nic víc. Zato a se můžou pochlubit výpisem aktivních událostí v prvním a ovládacími prvky v druhém případě. V nabídce je i široká škála nastavení od zobrazování vypínacího křížku po načasování a velikost jednotlivých náhledů.

Mac OS X aplikace HyperDock

Druhou užitečnou funkcí je bezesporu snap feature. Oblíbená je především při práci se dvěma dokumenty, kdy si každý z nich přichytíte na stranu obrazovky a oba si ukousnou přesně půlku zobrovací plochy. Plus samozřejmě horní okraj zvětšuje okno na maximální velikost.

Do poslední funkční kategorie se řadí administrace klávesových zkratek docku. Kombinacím kláves můžete nastavovat akce a jednoduší makra, ale zdaleka nejzajímavěji se mi jeví možnost posouvání a změny velikosti okna. Stačí při pohybu myší držet nastavenou kombinaci kláves a okno se krásně plynule hýbe nebo mění velikost. Až překvapivě efektivní.

Aplikace je ke stažení zdarma na adrese hyperdock.bahoom.de v aktuální dnešní verzi 9.11.1, máte mé vřelé doporučení.