28
Čvn

Blíží se konec Mac OS?

Apple začíná mít v názvech operačních systémů pěkný maglajz. A magjaz je pro podnikání vždycky špatný! Firma proto údajně uvažuje o kompletním přejmenování svých OS na „iOS“ s patřičným přídomkem: desktop, server anebo mobile. Abyste si ale mohli dovolit zgruntu přejmenovat desktopový OS, chce to víc než jen změnu loga. pokračováníiPhone - iOS 4

Sjednocení názvů operačních systémů by Apple bodlo, ne že ne. Už v době iPhone OS to nebylo dvakrát přehledné, přejmenování na iOS 4 situaci maličko zlepšilo, ale ne o moc. Teď, když už prý i vysoký management firmy zvažuje přejmenování dlouholeté značky Mac OS X na iOS, to začíná vypadat slibněji.

Apple si potřebuje udělat ve svém softwaru pořádek. Navíc to má i prozaičtější důvod: u desktopových (a možná i přenosných) Maců se totiž očekává brzký přechod na dotykové displeje, které by mohly využít jednu ze spodních vrstev „iOS mobile“ zodpovědnou za dotykové ovládání. Proč vymýšlet kolo znovu, když ho stačí přejmenovat na iKolo…

Navíc, jak správně upozorňují MacRumors, užší marketingová integrace tradičního operačního systému Mac a mobilního OS by Apple pomohla lépe se připravit na budoucnost, ve které se začnou rozdíly mezi jednotlivými pracovními prostředími mazat. A začíná to už dnes na webu aplikacemi jako jsou Google Docs.

Těm je totiž úplně jedno, nestli běží na iPadu, Macu, PC nebo třeba PlayStation 3. A stejně tak je to jedno i uživateli. Apple tedy jak je vidět opět hledí do budoucna a zůstává věrný své mantře. Ve vztahu k zákazníkovi se zaměřuje na software/aplikace, nikoliv technologii, která je podepírá, a dělá dobře.