10
Kvě

Rozpoznávání hlasu – hlavní zbraň iOS 5?

Rozpoznávání hlasu je technologie, která pořád ještě čeká na svůj skutečný boom. A ten může přijít už brzy. Apple totiž podle všeho intenzivně jedná se společností Nuance o možnosti využití jejich technologie Dragon NaturallySpeaking. Tu lze už dnes najít v některých aplikacích pro , a dalších platformách. pokračováníWWDC 2011 San Francisko

Nuance je dnes lídrem v oblasti rozpoznávání hlasu a drží několik klíčových patentů, které si bedlivě střeží. Tržní kapitalizace se odhaduje na 6 mld. dolarů. Objevily se informace o tom, že Apple chce firmu koupit, ale to není příliš pravděpodobné. Mnohem převděpodobnější je nějaká forma partnerství.

Ta by mohla být ohlášena už letos, za pár měsíců (6. – 10. června) na v a pravděpodobně půjde o jednu z hlavních zpráv. Zbrusu nové datacentrum v Severní Karolíně údajně technologie Nuance již intenzivně využívá, a to jak hardware, tak software.

Velmi pravděpodobný je tedy scénář, kdy jednou z hlavních nových fíčur bude právě ovládání hlasem. K rychlému a bezproblémovému zpracování požadavků uživatelů bude Apple z části využívat právě své datové centrum s technologii Nuance.

Proč? Není tomu tak dávno, asi rok, co Apple koupil Siri. Šlo o malý startup, který vytvořil úžasného osobního aistenta – aplikaci ovládanou hlasem pro .

Apple nezaváhal ani na minutu a koupil. Tým Siri a jeho technologie umělé inteligence má být nyní výraznou a hluboko zabudovanou součástí iOS 5. To znamená, že bude dostupná nejen v novém , ale i na či v .

Stejně tak je dost dobře možné, že v ovládání hlasem leží i budoucnost Mac OS, protože Apple na svém plakátu na WWDC láká sloganem „Přijďte se podívat na budoucnost iOS a Mac OS X“.

Očekává se také, že iPhone 5 uvidíme až letos na podzim, ačkoliv se objevily spekulace až o uvedení v lednu . Důvod? Technologie LTE, kterou bude mít na podzim 2011 kdejaký telefon s a nechce zůstat pozadu.

Jo a mimochodem, víte že Apple je nejcennější značkou na světě? Má hodnotu 153,285 mld dolarů, o 84 % více než před rokem. je druhý, čtvrté, pak McDonalds, , Coca-Cola, AT&T, Marlboro, China Mobile a GE.

zdroj: TechCrunch