01
Dub

Nový iPhone HD – vyšší rozlišení, frontální kamera?

iPad je venku a přichází čas těšit se na další nový produkt! Tedy nový iPhone. Podle Engadgetu se bude jmenovat iPhone HD a svému jménu dostojí novým displejem s rozlišením 960×640. Kromě toho možná přibude také frontální kamera a určitě multitasking. pokračování

iPhone zadní strana

V létě uplyne právě rok od vypuštění iPhone 3GS a je tedy nasnadě, aby se ven vykutálel nový. iPhone HD nezní špatně a vzhledem k tomu, že konkurence fluše ven nové mobily se stále vyšším rozlišením, bylo by to jen logické.

Na druhou stranu, vyšší rozlišení nutně znamená i úpravu uživatelského rozhraní, aplikací a podobně. To zas jde ruku v ruce s iPadem, jenže… no uvidíme. Podle všeho má nový iPhone obsahovat čip založený na A4 podobném jako je v iPadu, což opět dává smysl.

iPhone OS 4.0, který bude hlavní jednou z hlavních novinek uvedených spolu s novým iPhonem, má navíc konečně „naplno“ podporovat multitasking. A to takovým způsobem, na který jsou zvyklí uživatelé Mac OS X z Exposé. To by bylo pěkné!

Na pravý, uživatelský multitasking už ostatně nastal čas. Původně jej Apple v iPhone vynechal proto, aby šetřil baterie. Jenže mezitím se multitasking stačil objevit ve Windows Mobile, Blackberry a Google Android a tak je nasnadě, že iPhone jej potřebuje také. Jenže jsou tu i další háčky, tím největším je bezpečnost.

Buď jak buď, všechna tahle krása se na nás má z jablečného nebe snést už 22. června, v úterý. Třikrát hurá Stevu Jobsovi!