14
Led

Jak se bude tablet/iSlate ovládat?

Toť otázka, nejlépe pro Steva Jobse! Lidé, kteří měli možnost omakat si nové tablety na CES 2010 říkají, že softwarové klávesnice jsou prakticky nepoužitelné. Na 10″ displejích jsou prostě příliš velké na to, aby se na nich dalo psát palcema jako na iPhone. Je proto nasnadě, že Apple má pro svůj tablet v rukávu tajný trumf! pokračování…
Apple Tablet - klávesnice - ovládání

Ostatně, tohle je jedna z mála spekulací, které se objevují u různých zdrojů neustále dokola: iTablet všechny překvapí způsobem svého ovládání. Apple nekupoval FingerWorks jen tak pro nic za nic. Jobs údajně nesnáší stylusy, čemuž napovídá i řada patentů, které se během minulých let objevily v souvislosti s multi-touch ovládáním.

Jaké má tedy Apple s ovládáním pro iSlate plány? Možností je spousta. Už dříve se objevily náznaky, že díky pohlcení Fingerworks má Apple k dispozici mnohem pokročilejší technologii multi-touch, než konkurence. iPhone předvedl jen malou část z ní, stejně jako později Magic Mouse.

MacTablet si bude muset poradit např. s pohybem celých dlaní, náhodnými dotyky prstem tady a tam, prostě bude muset být mnohonásobně propracovanější než v případě malého displeje iPhone.

Pokud navíc má být doopravdy možné s tabletem pracovat, což naznačuje příprava multi-touch verze iWorks, možná se dočkáme i znovuobjevené technologie rozpoznávání písma. Hovoří se dokonce o virtuálním stylusu, kdy prsty ruky zaujmou stejnou pozici jako když drží stylus a tablet si s tím dokáže poradit.

Dalším způsobem řešení je odlišný typ klávesnice – čtvrtkruh v každém z rohů tabletu podobně jako v případě tabletu Samsung UMPC z roku 2006. A nakonec je tu samozřejmě také hlasové ovládání. Bloomberg dále spekuluje, že tablet bude mít dokonce i obal citlivý na dotyk, podobně jako je udělaná právě Magic Mouse.

Mimochodem, z Bloombergu připluly i zkazky, že nový iPhone přijde na trh možná už v červnu s 5Mpix foťákem a LED bleskem. Z Boy Genius Report zase hlásí, že tablet je „iPhone na steroidech“, má iPhone OS kernel, neskutečně rychlé ARM CPU a interní modelové číslo je K48AP.