12
Úno

iPhone jako čtečka platebních karet. Zmizí peníze?

Jack Dorsey, zakladatel Twitteru. Wired aktuálně přinesl zajímavý článek o jeho novém projektu Square, který dokáže z iPhone mobilu udělat čtečku platebních karet. Další revoluce na obzoru? pokračování…

Square platební karty


Square je malý čudlik, který připojíte do svého iPhone, nebo jiného mobilního zařízení. Strčíte ho jednoduše do jacka pro sluchátka. Malým čudlikem je možné projíždět platební karty – momentálně funguje pro všechny běžné plastikové peníze včetně Visa, Master Card a American Express, jen australské dolary tím neprojdou.

Protože je Square momentálně v betatestování, je hardware i software zadarmo. Software zahrnuje především konto online služby, skrze které veškeré transakce probíhají. Samozřejmě je třeba mít na iPhone připojení k internetu, ať už mobilní nebo wi-fi.

Takže příklad: prodejce na trhu dostane od zákazníka kreditní kartu. Projede ji skrze svůj Square připojený k iPhonu. Transakce je autorizována skrze online připojení a zákazník se musí podepsat – s pomocí dotykového displeje mobilu. Nakonec si může zákazník nechat poslat účet na email, stejný email přijde i prodejci. Celé je to skoulené za méně než minutu.

Jinými slovy, každý kdo má iPhone se může velmi snadno stát příjemcem kreditních karet. Zmizí konečně papírové peníze a mince? Už to tak skoro vypadá! Square má momentálně aplikace pouze pro App Store, tedy iPod Touch i iPad, ale chystá i verzi pro Android a představa je taková, že by Sqaure mohl pracovat s jakýmkoliv zařízením s audio vstupem.

Jednoduše geniální.

zdroj: Wired