22
Zář

iPhone 5 nebude, pouze iPhone 4S

AllThingsD reportuje, že na 4. října má Apple připravenu velkou mediální akci. A teď jde samozřejmě o to co tam ohlásí. Mnozí věří v iPhone 5, novou generaci telefonů iPhone. Malá část analytiků, zejména Brian Blair, ale tvrdí, že Apple ohlásí ústy Tima Cooka, nového ředitele firmy, pouze zrychlenou verzi iPhone 4S.

Ta bude vybavena procesorem A5, lepší 8MPx kamerou a snad i o málo větším displejem. A samozřejmě především novým iOS 5, o kterém nejspíš tenhle podzim celý bude. V dodavatelských řetězcích se toho podle znalých lidí děje příliš málo (resp. nejsou zprávy o nových součástkách) na to, aby Apple mohl uvést úplně novou generaci iPhone.

Navíc, Apple by vlastně ani žádný iPhone 5 nemusel potřebovat. Zrychlený a vylepšený iPhone 4S bude nejdražším modelem, zatímco původní iPhone 4 s 8 GB paměti pravděpodobně klesne na 99 dolarů a stane se tak nejlevnější nabídkou.

Apple tak bude mít obšancované všechny tři cenové segmenty . low, mid, high. Navíc nebude spotřebitele zbytečně mást a auž vůbnec nenakrkne ty, kteří si iPhone 4 koupili za nemalé peníze teprve nedávno úplně novou generací. Prostě proč jít rychle, když můžete jít pomalu?

Navíc už dávno víme, že hardware zdaleka není u produktů Apple to nejdůležitější. Naopak, v těchto měsících bude zdaleka nejdůležitější iOS5 a iCloud. Apple-Mac.cz tedy také sází na iPhone 4S!