01
Srp

iPhone 5 druhý týden v srpnu, iPad 3 později?

China Times přinášejí zprávu, že nový přijde na trh někdy druhý týden v září 2011. Tyto spekulace jdou ruku v ruce s dalšími zdroji. Skutečnost, že zpráva pochází z China Times také může naznačovat, že možná bude drobet pravdy na tom, že půjde o low-cost . pokračování
bílý iPhone 4

Navíc, na druhý týden v září má připravenu už jednu media event na které představí . Představení nového iPhone 5 by pak mělo jít ruku v ruce.

Můžeme tedy už jen spekulovat o tom v čem bude vlastně pátá generace odlišná od iPhone 5, kromě samotného iOS. Může to být právě cena?

Low-cost řešení by vystřelilo opět o něco výš v konkurenci světových výrobců mobilů. Zejména v rychle rostoucích asijských zemích.

Ale dokonce i spotřebitelé v by po jako hlavní „fíčuru“ nového měli nejraději právě nižší cenu. Ale teprve jako druhou v pořadí. Na prvním místě je delší životnosti .

Na druhou stranu, fakt že zpráva pochází z China Times je jen odrazem toho, že samotná výroba telefonu iPhone a jeho součástek probíhá v . Low-cost model bude totiž s největší pravděpodobností uveden souběžně s iPhone 5 a půjde pouze o levnější „balení“ samotného telefonu – tedy víceméně plasty místo skla a kovu.

O se nyní spekuluje v horizontu letošních vánoc, a to z důvodu problémových dodávek jednotlivých komponent.