13
Říj

iPhone 4S – skvělé recenze, přes milion objednávek za první den

iPhone 4S, mobilní telefon Apple páté generace, se dostal do rukou recenzentů. Nemohou si vynachválit především virtuálního asistenta Siri, foťák ale také rychlejší odezvu telefonu. Apple jen za první den zaznamenal přes milion objednávek iPhone 4S.

iCloud už není beta - jede teď naostro

iCloud už není beta - jede teď naostro

Právě v těchto dnech Apple spouští iCloud a vypouští mezi lid iOS 5. Nejde to bez potíží, servery občas nezvládají nával nových uživatelů, ale vše se řeší za běhu. S tím souvisí také nový update pro iTunes a Mac OS X s novým Safari.

Mimochodem, podíl Apple na americkém trhu s PC dosáhl v posledním čtvrtletí 12,9 %. To už je slušná cifra. A kromě toho se firmě podařilo úspěšně zablokovat prodej tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 v Austrálii. Malé, ale významné vítězství.

Ale zpět od byznysu k novému iPhone 4S. Jak jsme již řekli, recenzenti především valí bulvy nad Siri. Mimochodem, služba rozpoznávání hlasu/virtuálního asistenta nebude fungovat bez připojení k internetu.

Všeobecně se očekává, že právě tohle – totiž fakt, že se Siri dokáže učit, a také okamžik, kdy Apple otevře schopnosti rozpoznávání hlasu 3rd party vývojářům, posunou kvalitu celého procesu ještě mnohem dál než je teď.

Tohle je jen začátek. Nejprve přišlo ovládání dotykem, teď se k tomu přidá hlas. Tato dvě rozhraní dohromady by postupně měla nahradit klasickou klávesnici a myš.