29
Čvn

iPhone 4 se prodalo 1,7 milionu telefonů

Během prvních tří dnů se Apple podařilo udat 1,7 mil. kousků mobilního telefonu iPhone 4. Málo? Nikoliv. Nejvíc, co se kdy nějakého Apple produktu za takovou dobu prodalo. Prostě další rekord. pokračování
iPhone 4 multitasking

Dne 24. června se iPhone 4 objevil v prodeji v pouhých pěti zemích světa – Spojených státech, Británii, Francii, Japonsku, Německu. Během července se prodej rozšíří do dalších 18 zemí (Austrálie, Rakousko, Belgie, Kanada, Dánsko, Finsko, Hong Kong, Irsko, Itálie, Lucembursko, Nizozemí, Norsko, Nový Zéland, Singapur, , Španělsko, Švédsko, Švýcarsko).

V případě předchozích verzí iPhone 3G a iPhone 3GS dosáhl během prvního prodejního weekendu Apple vždy přes milion prodaných kusů. Pro zajímavost, první milion trval první verzi iPhone celých 74 dnů.

Mimochodem, iSuppli opět spočítali kolik asi stojí výroba jednoho iPhone 4. V případě 16 GB verze se dostali na částku 187,51 dolaru, což je o něco více než 178,96 v případě staršího 16B iPhone 3GS. Nejdražší komponentou je vynikající LCD displej, který Apple nazývá „Retina Display“.

Důležité je v případě výše uvedené ceny dodat, že se jedná pouze a čistou cenu za hardware. Neobsahuje tedy náklady na vývoj softwaru, patentové poplatky, výzkum a vývoj, distribuci a další, méně zjevné náklady. Faktem nicméně je, že Apple zároveň získává od AT&T mezi 300 a 450 dolary za každý prodaný kus iPhone.

Jo a nakonec důležitá zpráva: Apple nejspíš skutečně pracuje na iWork také pro iPhone. Vyšší rozlišení, větší paměť a fakt, že pro iPad už kancelářský balík funguje, tomu jen nahrávají.