13
Led

iPhone 4. generace i tablet s OLED displejem?

Noviny The Korea Times přinesly obsáhlou zprávu týkající se čtvrté generace mobilu iPhone, neboli iPhone 4G. Podle ní by měl největší jihokorejský mobilní operátor KT uvést novou verzi mobilního telefonu už během dubna pro vybrané velké firemní klienty. Nová verze iPhone údajně bude mít OLED displej a podporu video chatu. pokračování…
Apple Tablet - OLED displej

Což je zvláštní. Protože Apple si vždy zakládal na tom, že jeho produkty jsou dostupné od daného data pro všechny, nikoliv pro vybranou skupinu vyvolených. Zajímavé je, že podle Korea Times byla tato informace potvrzna jedním ze zaměstnanců Apple v . Apple prý údajně skutečně s operátorem KT o něčem podobném jedná.

Dejme tomu. by byl určitě skvělá věc, spekuluje se ostatně také o dvou verzích tabletu/iSlate – jedné s klasickým LCD displejem, která bude levnější, druhé, dražší verzi s OLED displejem. Podle zpráv asijských výrobců jsou aktuálně 10,1″ OLED displeje s multi-touch podporou nedostatkovým zbožím, což by leccos mohlo naznačovat. Třeba skutečnost, že Apple je skoupil pro svůj tablet/nový iPhone.

Co to je OLED displej?

Výhodou technologie OLED je skutečnost, že spotřebuje méně energie a nabízí kvalitnější obraz. Displeje jsou proto velmi vhodné například pro elektronické knihy. Problémem je ovšem cena. Zatímco 10,1″ OLED displej stojí něco kolem 400 dolarů, stejně velké LCD vyjde zhruba na 60 až 100 dolarů. Nabízí se tedy vcelku jasně možnost dvou verzí tabletu. Mimochodem, OLED lze použít také k osvětlení domácnosti.

Ale zpět ke čtvrté generaci iPhone. Ten by měl údajně konečně přijít také s podporou video chatování a údajně také vyjímatelnou baterií. Přitom od vyjímatelných baterií Apple právě s příchodem původního iPhone upustil a postupně tento systém využil a v dalších svých produktech.

Prapodivnost výše uvedené zprávy Korea Times navíc zvyšuje skutečnost, že Apple’s Worldwide Developers Conference (WWDC) obvykle probíhá na přelomu června a července a firma této příležitosti využívá právě k ohlášení nových produktů. V minulých letech to byl právě iPhone.

Inu, samé spekulace… spekulujte také a podělte se s námi o váš názor v komentářích pod článkem!

zdroj: Koreatimes, Wired, rendering: Wired