27
Zář

Asistent, který rozumí vašemu hlasu – hlavní novinka iPhone 4S/5

Osobní asistent vycházející ze softwaru Nuance/Siri, který Apple nedávno koupil, bude pravděpodobně jednou z hlavních novinek připravovaného /. Asistent se bude plně ovládat hlasem a dokáže propojit řadu služeb iOS.
Apple iPhone asistent rozpoznávání hlasu

Zcela hlasem bude tedy na novém iPhone 4S/iPhone 5 ovladatelný kalendář, připomínkovač a psaní SMS. Dále bude možné se např. zeptat telefonu na cestu k požadované adrese. Jednoduše něco, čím by nejspíš měl být ve výsledku i Google Android.

Asistent údajně bude obsahovat i jistý „konverzační“ aspekt, kdy se vás telefon bude ptát na doplňující otázky, kterými si potvrdí, že vám správně rozuměl. Takže telefon s vámi bude mluvit aby dokázal zajistit ty nejlepší výsledky.

Konkrétní příklad: uživatel říká „dohodnout schůzku s Markem“. iPhone se ptá: „Na jakou adresu mu mám poslat upozornění, pracovní nebo osobní?“ Dále bude Asistent integrován s vyhledávačem WolframAlpha. Dokáže tak uživatelům zprostředkovat odpovědi na jednoduché otázky využívající výpočetní schopnosti tohoto vyhledávače.

Pokročilé možnosti hlasového rozpoznávání si samozřejmě vyžádají silnější hardware. Pravděpodobně 1 GB RAM ( i mají 512 MB) a především dvoujádrový procesor A5. Prakticky jistá je 8MPix foťák. Design nového telefonu se pravděpodobně bude držet původního iPhone 4, takže je možné očekávat i pojmenování iPhone 4S v souladu s předchozí generací /.

macrumors, obrázek: 9toMac