12
Led

AR.Drone – hračka snů pro iPhone

iPhone + malá helikoptéra na dálkové ovládání + augmented reality + wi-fi. Co je výsledkem jednoduchého součtu? Asi nejúžasnější hračka posledních let. AR.Drone. pokračování…
iPhone - AR.Drone

AR.Drone představila společnost Parrot na veletrhu CES 2010. Vo co gou? Vlastně je to úplně jednoduché. AR.Drone je malý vrtulník na dálkové ovládání. A tím může být iPhone nebo iPod Touch.

iPhone - AR.Drone

Jenže to není všechno. Ve vrtulníku jsou zabudovány dvě kamery, které pomocí wi-fi přenášejí obraz přímo do iPhone. Mluvil tady někdo o armádě, dronech a tajných službách?!

Tohle ale není sranda, nýbrž skutečný produkt vyvíjený dlouhé čtyři roky. Není divu, je to pořádný kus práce. Vlastně ani ne tak vrtulník jako vznášedlo, abychom byli přesní. Má to čtyři vrtule.

iPhone - AR.Drone
iPhone - AR.Drone

Naprosto vynikajícím nápadem je ale využití augmented reality, tedy rozšířené reality. Protože tímhle způsobem můžete jednoduše vytvářet úžasné hry, při kterých můžou dva a více takových dronů pořádat třeba neskutečné dogfighty!

iPhone - AR.Drone

Kdo to vymyslel? Je to k nevíře, ale žabožrouti. Občas si z nich tropíme žerty, ale žerty jsou žerty. Tohle je dílko, které vejde do dějin hračkářského průmyslu. Jeho autor, Henri Seydoux, komentuje:

„V Parrotu už se zabýváme vývojem konceptu bezdrátových her přes čtyři roky. Naším prvním projektem bylo bluetooth závodní auto. Vyvinuli jsme ho, ale nebyli zcela spokojeni. AR.Drone by měl obsahovat část snu, který jsme si nedokázali splnit s bluetooth autem.“

A to nejlepší nakonec. AR.Drone je otevřenou vývojářskou herní platformou. Pro vývojáře je k dispozici SDK, takže mohou vytvářet své vlastní hry a podílet se na vývoji API. Představit si obrovské multiplayerové bitvy už není vůbec těžké.

AR.Drone vydrží ve vzduchu na jedno nabití baterií 15 minut. Sám se ve vzduchu stabilizuje, ovládání probíhá kompletně přes iPhone, navíc je k dispozici autopilot pro jednoduché vzlétnutí a přistání. Autopilot převezme kontrolu také v případech, kdy vypadne wi-fi.

Tahle úžasná hračka má jenom dvě nevýhody: v prodeji bude až později tento rok. A nejspíš nebude nijak levné. Ale co už!

zdroj: makezine via iphonetips.cz