14
Kvě

Apple vyvíjí elektronickou iPhone peněženku

Představa, že v obchodě zaplatíte mávnutím mobilem přes čtečku nebo jednoduchým stisknutím je pro euroamerickou kulturu prozatím z říše sci-fi. V Japonsku už něco podobného funguje. A Apple hodlá podle všeho tento koncept přenést také sem skrze iPhone. pokračování…iPhone elektronická peněženka

Aktuálně se totiž objevil nový patent z konce roku 2008, který popisuje jakým způsobem by bylo možné iPhone použít jako elektronickou peněženku a platební systém. iPhone by mohl fungovat pro peer-to-peer transkace, ukládal by informace o uživatelských kontech, přijímal a posílal platení informace a sloužil k autorizaci plateb.

To je všechno, co potřebujete, abyste mohli s iPhonem platit v obchodě, ale třeba i převáděli peníze mezi jednotlivými iPhony. Resp. jakýmkoliv zařízením s iPhone OS. Zní to skvěle, zhruba stejně skvěle jako jednoduchá čtečka platebních karet pro iPhone jménem Square. Jenže ta není zabudovanou součástí iPhone. Zato RFID čtečka má být už v blížícím se iPhone HD/iPhone 4G.

Navíc, celé by to mohlo fungovat nejen offline (skrze bezdrátovou komunikaci na krátké vzdálenosti), ale také online. Jednoduše by se tak dalo platit například za zpřístupnění bonusového online obsahu, videa, stažení, předměty na sociálních sítích nebo ve hrách a podobně.

Aktuálně se navíc vynořil další zajímavý patent. Dočasné lokálně specifické aplikace. Jednoduché vysvětlení na příkladu: stojíte před restaurací. Vytasíte iPhone a rovnou si můžete prohlédnout její menu. Jakmile se od restaurace vzdálíte, aplikace automaticky zmizí.

Jiný příklad: veřejná knihovna. Vstoupíte do knihovny a na iPhonu budete automaticky mít zpřístupněnu aplikaci pro vyhledávání knih. Opět jde o patent z konce roku 2008, jeho autorem je inženýr Scott Herz.

zdroj: macrumors