26
Čvc

Apple připravuje pro iOS virtuálního asistenta

Vsadím boty, že když pojmenovával svůj , měl na mysli přesně to, co chystá Apple. Ten už před časem koupil inovativní startup . Firma pracovala se zpracováním hlasu a velmi inteligentním chováním. Přesně to má nabídnout nový jakožto službu nazvanou ‚Assistant‘. pokračování
iPhone iOS SIRI osobní asistent logo

Z čeho usuzujeme, že Assistant bude jednou součástí iOS? Magazín 9to5Mac totiž objevil v iOS SDK zmínku „ASSISTANT_ENABLE_WARNING“. Ta obsahuje následující zprávu:

„Assistant využívá hlsový vstu a další informace jako jména vašich kontaktů, názvy písniček a lokaci aby lépe pochopil váš požadavek. Tato data budou odeslána do Apple ke zpracování vašeho požadavku a k vylepšení produktů a služeb Apple“.

A jak má vlastně Assistant fungovat? Řekněme, že uživatel si chce zajít do kina se svým kamarádem Markem. Svému tedy prostě řekne „Zařídit kino s Markem“. Virtuální osobní asistent vezme Markova kontaktní data, uživatelova lokační data, nabídne ceny vstupenek do místního kina a odešle Markovi všechny potřebné informace.

Zní to podobně jako to, co už dnes zvládá aplikace Siri Assistant stále dostupná na . V budoucnu budou ale všechny tyto asistenční funkce integrovány výrazně hlouběji v samotném iOS.