24
Říj

5 nejlepších online her pro iPhone v roce 2016

Přichází podzim a s ním konečně i čas na pořádné hraní! Vybrali jsme pro vás seznam pěti nejlepších her, které si můžete na svém iPhone zahrát.botanicula-01

Mezi prvními musíme doporučit unikátní českou hříčku Botanicula známého brněnského studia Amanita Design. Explorační point’n’click od Jaromíra Plachého vás vyšle do úžasného světa plného prapodivných tvorů. Kromě iOS je Botanicula k dispozici také pro Android, Windows, Linux či Mac OS.

Úplně odlišný zážitek nabízí textová dobrodružná adventura Sorcery! 4. Jde o už čtvrtou část dlouhé a oblíbené série zasazené do barvitého fantasy světa. Jakožto hlavní hrdina budete muset proniknout do přísně střežené pevnosti a získat královskou korunu. Původní tři díly série Sorcery! je možné získat za výhodou slevu v balíčku.

Mimpi Dreams je další skvělou iPhone hrou z českých dílen. Mimpi je malý psík, který se vydává do snových světů, ve kterých se musí potýkat s mnoha různými nepřáteli. Logická plošinovka se bude líbit každému, koho baví tento opomíjený žánr. Ponořte se do krásného kresleného světa ujetého psíka!

Pro hráče, kteří se nebojí při hře trochu riskovat, doporučujeme online casino hry zdarma. Vsadit si a vyhrát může zkusit úplně každý.

Časy kreslených adventur jsou už na PC dávno mrtvé. Na telefonech ale jako kdyby tyhle hry znovu, tentokrát jako „point-and-tap“, ožívaly. Skvělým příkladem je titul Dog Mendonca, ve kterém stejnojmenný detektiv s nadpřirozenými schopnostmi řeší tajemné kriminální případy. Nádherně kreslená hra se prodává poněkud dráž než většina ostatních ($5), ale rozhodně stojí za to.

Nekončíme: tady jsou ČTYŘI EXTRA TIPY!

Koho zase baví třeba sjíždění řek, určitě si oblíbí iPhone hru Yakin. Závodní pixel-artová rychlovka vás provede těmi nejzáludnějšími říčními koryty. Jakmile se ale naučíte vše pořádně ovládat, budete se jimi proplétat úplně bez problémů.

Zájemce o dobře hratelné a vizuálně přitažlivé plošinovky jistě potěší také novinka jménem Toby: The Secret Mine. Sice za ni dáte bez centu pět dolarů, ale zase si budete moct zahrát hru, která se snadno vyrovná takovým klasikám jako Limbo a Badland. Skvělý je i hudební a zvukový doprovod.

Válečné strategie jsou na mobilních telefonech přeci jen poněkud raritnější, než na rozměrnějších tabletech a domácích PC. Ale najdou se. Důkazem je i skvělý titul Warbits, který vypadá na první pohled jako roztomilá barevná řachanda, ale ve skutečnosti jde o detailně propracovanou válečnickou hru. Během náročných misí se ujmete velení pěchoty, tanků a dalších jednotek a budete se snažit získat převahu nad protivníkem. Nejlépe tak, že ho prostě úplně zničíte.

Kdo chce zažít dobrodružství spí v historickém stylu, sáhne po akční hře Assassin’s Creed Identity. Můžete si v ní vytvořit vlastní postavu zabijáka a prohánět se otevřenými světy a plnit v nich nejrůznější úkoly. Užijete si stealth akci i dnes tolik oblíbený parkour.