16
Čvc

Nový iPad bude menší, s OLED displejem?

Podle neověřených informací si Apple na Taiwanu objednal výrobu iPadů s úhlopříčkou displeje 7″ a 5,6″. K dodání by měly být ve čtvrtém čtvrtletí 2010. Chystá se konečně i OLED verze? pokračování
iPad

Informace o tom, že Apple chystá menší verzi iPadu možná už na první čtvrtletí příštího roku se objevila na DigiTimes už v dubnu. Otázkou je, k čemu vlastně takový iPad bude, zejména ve srovnání s iPhone 4?

Změn se údajně dočká i současný 9,7″ iPad, protože bude mít dalšího nového výrobce. Nové menší iPady se mají soustředit především na trh elektronických čteček, budou tedy nejspíš výrazně levnější a možná i funkčně omezené proti větší verzi zaměřené na brouzdání a multimédia.

Co se týká možnosti OLED, objevují se sice různé spekulace, ale zároveň pochybnosti. Dokonce ani Samsung, který je v současné době největším producentem OLED displejů pro své mobily a další zařízení, nestíhá vyrábět.

Nabízí se proto možnost, že by OLED iPad byl luxusní variantou iPadu vyráběnou v omezeném množství za velmi vysokou cenu. Něco jako MacBook Air.

zdroj: macrumors