15
Úno

iPad láká zástupy vývojářů aplikací

Do vypuštění iPadu na trh zbývá měsíc a půl. Steve Jobs při uvedení tabletu tvrdil, že na jednoduché úpravy aplikací z App Store pro iPad stačí dva týdny, takže vývojáři mají spoustu času. Podle analytiků z Flurry se na launch připravují zástupy developerů. pokračování…

ipad - hry - dáma

Vývojáři se poučili ze startu App Store pro iPhone a nehodlají tentokrát ani trochu zaspat. V aplikacích se točí obrovské peníze a svůj díl si může ukousnout každý, kdo má dostatek fantazie a odhodlání.

Podle Flurry v prosinci 2009 odstartovalo kolem 600 nových projektů pro iPhone. V lednu už to bylo přes 1600 nových projektů. iPad tak ukousl velkou část vývojářů Google Androidu, který začal v prosinci na iPhone dotahovat, ale v lednu letošního roku počet nových projektů pro Android výrazně klesl. Kdy tedy přijde Google se svou vlastní elektronickou čtečkou? Plackou? Tabletem?

Zajímavé je, že velká část nových projektů nejspíš budou hry. Herní průmysl platformou Apple dlouho opovrhoval, nicméně iPhone a iPod Touch ve spojení s App Store přinesly geniální platformu, kterou iPad dále významným způsobem rozšiřuje.

Významní vydavatelé se na iPad připravují, protože konečně je možné přenést na dotykovou obrazovku také strategické hry, obdoby deskových her a podobně. Třeba takové šachy nebo dáma pro iPad, hmm! Anebo prosté piškvorky. Lodě! iPad obrovsky rozšiřuje herní možnosti.

zdroj: industrygamers, graf: Flurry