04
Kvě

iPad 3G a milión prodaných placek, HP i Microsoft tablety ruší

Stačilo 28 dní aby se prodal jeden milion kusů iPadu. To je méně než polovina oproti iPhone, kterému to trvalo 74 dnů. „Poptávka stále převyšuje nabídku a my tvrdě pracujeme na tom, abychom tento magický produkt dostali do rukou dalších zákazníků,“ řekl Steve Jobs. A pustil do amerických obchodů iPad 3G. pokračování

Milión dotykových placek je slušný výkon. Jen v první den se jich prodalo 300 000, první týden 450 000. Prodej postupně zpomaloval s tím jak se blížilo uvedení iPad 3G na trh, které ve Spojených státech právě proběhlo.

To bude znamenat další nárůst prodejů. A především, jde prozatím o prodeje čistě ve Spojených státech, nikde jinde se zatím neprodává. Až začne, má Apple prakticky jisté další miliony. Už za první čtvrtletí prodejů iPadu by tak podle některých odhadů mohl dosáhnout obratu 1 mld. dolarů jen na svém tabletu!

Pro srovnání, v roce 2000 měl celý Apple čtvrtletní obrat 1,8 mld. dolarů. Než se prodalo milion iPodů, trvalo to dva roky. A nakonec – minulý rok se prodalo více než 30 milionů netbooků. Může si Apple část ukousnout pro sebe? S iPadem je to více než pravděpodobné.

Mimochodem, Microsoft i HP se vybodli na své projekty tabletů (Courier a HP Slate). Na brzdu prý dupnul v Microsoftu samotný Steve Ballmer. Asi potom, co si konečně naživo osahal iPad a zjistil, že doopravdy nemají šanci. HP se zkouší pojistit alespoň tím, že koupilo krachující Palm, ale bude to vůbec k něčemu? Tohle bude ještě setsakramentsky zajímavé!

A co nového v iPad 3G? Kromě nativní podpory 3G a zlehounka kratší výdrže na baterie (asi o hodinu až dvě proti wi-fi verzi) je to především zabudované plnohodnotné GPS.

zdroj: macrumors