27
Dub

Steam pro Mac OS X zatím v uzavřené betě

Hry na Macu konečně dostávají pořádné grády. S tím, jak prodej Maců neustále roste, začíná být platforma zajímavá také pro herní firmy. Valve Software je dalším gigantem, který bude platformu Apple Mac nativně podporovat. V současné době se v uzavřené betě testuje systém online distribuce Steam a engine Source. pokračováníApple obrázky hry Steam Mac
Steam pro Mac bude určen pouze pro Leopard a počítače s procesorem Intel. To samé platí pro samotný herní engine Source. Nebudou využívat žádné mezivrstvy jako je třeba Cider a poběží přímo na Mac hardwaru. Cílem je nabídnout hráčům stejný zážitek jako na Windows.

Jednotlivé hry nicméně budou možná vyžadovat konkrétní konfiguraci Macu. Například systémy vybavené graf. kartami Intel X3100 nebudou podporovány. Služba Steam Play zajistí, že hru si koupíte jenom jednou a budete si ji moct zahrát na svém Windows i Mac počítači. Hráči na Mac a Windows také společně budou moct hrát online.

V současné době je jedinou testovanou hrou Portal, brzy má přibýt také Counter-Strike: Source a Half-Life 2. Později přibude zbytek série Half-Life, Left 4 Dead, Team Fortress 2 i Portal 2. Tedy prakticky všechny hry od Valve. Přesné datum vydání ostré verze Steam pro Mac zatím není jisté, prostě „už brzy“.

zdroj: macrumors