21
Pro

Belegost, česká hra pro iPhone

Textová hra Belegost vznikla již v roce 1989 pro ZX Spectrum. „Nyní jsme se rozhodli ji přiblížit nové generaci hráčů na nejpopulárnější mobilní platformě současnosti,“ píše Martin Lér v tiskové zprávě. Stejně jako pro původní verzi textovky z roku 1989, i pro novou verzi hry pro složil hudbu František Fuka alias Fuxoft. pokračování
iPhone hry Belegost

Společnost Lacrima uvádí klasickou textovou hru z 80. let Belegost pro , nejpopulárnější mobilní platformu současnosti. Zapomeňte na špičkovou 3D grafiku, nechte na sebe dýchnout kouzlo nostalgie a ponořte se do příběhu o hledání drahokamu Alqualamíru. V Belegostu nerozhoduje přesná muška nebo váš postřeh, ale především vaše fantazie a logika.

Belegost, inspirovaný světem Středozemě, byl Mirkem Fídlerem vytvořen pro oblíbený 8bitový počítač ZX Spectrum v přelomovém roce 1989, kdy nabídl na tu dobu neobvyklé ovládání pomocí ikonek a myši. Následovaly další verze pro Atari ST a MS-DOS a také anglické verze pro Psion 3 a NeXT. Belegost je pravděpodobně jediná česká textová hra, která se dočkala lokalizace do angličtiny.

iPhone hry Belegost

Nyní Lacrima přináší tuto textovou hru v anglické i české verzi pro . Součástí je i remix původní hudby pro ZX Spectrum, sestavený — stejně jako originální hudba — legendou 8bitové éry, Františkem Fukou.

Belegost je dostupný zdarma na a lze jej hrát na všech zařízeních Apple podporujících , tedy na , a .

zdroj: tisková zpráva