24
Bře

Aplikace pro iPad? Většina jsou hry!

Flurry je analytická služba, která nabízí real-time statistiky využití aplikací na mobilních zařízeních jako je iPhone, Android mobily a nově také iPad. Ale i další. Co ve Flurry nezjistili, téměř polovina všech aplikací testovaných dosud na iPadech jsou hry! pokračování
Apple Mac Obrázky iPad Hry Aplikace Graf Typy
Hry pro iPad budou nejspíš v záplavě prvních aplikací převažovat. Teprve daleko na druhém místě je se 14% položka „zábava“, což nejspíš znamená něco jako hudba a video. Apple se díky svému iPhone OS zásadním způsobem vklínil do herního průmyslu. Konečně!

Podle odhadů Flurry se v roce 2009 jen ve Spojených státech prodalo her pro iPhone a iPod Touch za 500 mil. dolarů, to znamená 5% celkového trhu s videohrami včetně těch pro konzole PlayStation a Xbox (ale bez online her a her na sociálních sítích).

Když se vezme pouze trh s herními handheldy, má iPhone a iPod Touch ještě větší podíl! PlayStation Portable a Nintendo DS brečí. Resp. Sony brečí, protože Nintendo se už alespoň připravuje a na letošní E3 představí novou verzi své přenosné herní konzole – Nintendo 3DS, které nabídne 3D displej a 3D ovladač.