13
Kvě

Verizon a Google pracují na Android tabletu

Podle Wall Street Journalu pracují americký mobilní operátor Verizon a Google na společném projektu tabletu. Konkurence pro iPad má být postavena na operačním systému Google Android. pokračování…hry Valve Steam Portal

Mobilní operátoři vidí v tabletových zařízeních typu iPad další obrovskou příležitost. Trh s mobily už je nasycený, ale tablety jsou zcela nový otevírající se segment. Bloomberg potvrdil, že zařízení, na kterém Verizon společně s Google pracují poběží na Androidu.

Kromě toho se také spekuluje o tom, že se pracuje na speciální verzi iPhone s CDMA modemem. Mohl by se možná objevit už příští měsíc společně s iPhone HD. Objevily se ovšem informace o tom, že Apple dohodl americkou exkluzivitu s AT&T až do roku 2012. A Verizon tak možná chce jen Apple popostrčit k tomu, aby se jí vzdal. Kdo ví.

Podle některých pozorovatelů by však exkluzivita AT&T mohla už letos skončit. Každopádně z dokumentů z roku 2008 plyne, že Verizon dostal v roce 2007 podobnou nabídku na pětileté exkluzivní období, ale odmítl ji.

zdroj: macrumors