07
Čvn

WWDC 2011: Mac OS X Lion přes Mac App Store za $29,99

Konference je v v plném proudu. Na pódiu se vystřídaly všechny důležité osobnosti. představil . Ukázal 10 z 250 nových vlastnostní operačního systému. pokračování
Mac OS X Lion multi-touch gesta

Zhruba 4GB download bude během července 2011 k dispozici ke stažení přes za bez centu 30 dolarů. Instalovat jej bude možné na všechny vaše stroje, stejně jako v případě všech dalších Mac App aplikací.

Mac OS X Lion Server už nebude samostatná instalace, ale nadstavbová aplikace, kterou bude možné stáhnout z App Store za dalších 49,99 dolarů.

Co říct o novém Mac OS X Lion? Zjevná je totální inspirace v . Začíná to už multi-touch gesty. „Všechno, co jsme se naučili v iOS dáváme do Lionu,“ znělo z pódia.

Full-screen aplikace mezi kterými je možné listovat tříprstým gestem. Mission Control – podle Schillera nejlepší nová fíčura Lionu – je kombinace Spaces, Expose a přepínaše aplikací. Výrazného vylepšení se dočká Photo Booth, který umí rozpoznávat obličeje a dělat ve fotkách různé specifické úpravy, např. zvětšování očí.

Mac App Store umožní nově nákupy přímo ve stažených aplikacích. Launchpad je obdobou domácí obrazovky iOS, stohy ikonek, které vám umožní lepší a rychlejší organizování aplikací.

Resume. Funkce, která uloží stav aplikací tak, že když počítač příště spustíte, budete na úplně stejném „místě“. Funkce pracuje v celém systému, reboot vás hodí přesně tam kde jste byli. Lion zároveň autoukládá úplně vše, vytváří revize, funguje téměř jako Time Machine. Každá změna je zaznamenána, ukládají se ale pouze změny, takže jde o velmi efektivní záležitost ve vztahu k volnému prostoru.

AirDrop. Nový způsob sdílení souborů. Lion jednoduše najde ostatní AirDrop zařízení a zobrazí všechny tyto stroje ve Finderu. Soubory pak pošlete prostě přetažením. Příjemce pak dostane upozornění, potvrdí příjem, prostě jako přenos souborů v IM aplikacích.

Mail. Dozná výrazné změny po vzoru mail klienta z iPadu. Velmi inteligentní vyhledávání mezi maily, konverzační pohled inspirovaný Gmailem.

O rozpoznávání hlasu nepadla ani zmínka.