20
Led

Vymění Apple Google za Microsoft? Tablet jako iPad?

Přesně za týden se v San Francisku sejdou vybraní zástupci odvětví ICT, aby se společně nechali unášet pestrobarevnou halucinací dirigovanou Stevem Jobsem. Čím je datum 27. ledna blíž, tím víc internet zaplavují všemožné spekulace. Nahradí Apple vyhledávač Google v iPhonu za Bing od Microsoftu? Bude se tablet jmenovat iPad? Proč vlastně Apple kupoval Lalu? pokračování…
iPhone - Google vs. Microsoft Bing

Google vs. Apple

Google a Apple si začali konkurovat v okamžiku, kdy Apple představil iPhone. A možná už o něco dřív – svým jedinečným přístupem a marketingem. Teď se ale konkurence jen a jen přiostřuje. Google má svůj mobil Nexus One, Apple zase podle všeho chystá snad i svoje vlastní vyhledávání, téměř určitě brzy nahradí Google Maps za svou vlastní službu.

Je proto nasnadě, že v mezičase se od Google pokusí co nejjednodušeji odpoutat. Prostě tak, že na iPhone (a časem možná i v prohlížeči Safari) nahradí Google za nedávno nově spuštění Bing. Microsoft se tak stal „tím třetím vzadu“, hlavními rivali dnešního světa ICT jsou právě Apple a Google. Tolik alespoň BusinessWeek.

iPhone OS 4.0

V San Francisku se s největší pravděpodobností dočkáme také nové verze iPhone OS 4.0. Ta by podle blogu Boy Genius Report mohla podporovat multitasking, který dříve nebyl přístupný především kvůli výdrži baterií. Čeká se také lepší podpora multi-touch, částečně nejspíš převzatá z tabletu.

Čtvrtá verze iPhone OS má přinést také zásadní změny v podobě uživatelského rozhraní. A velmi pravděpodobně bude k dispozici pouze pro iPhone 3G a 3GS.

iTablet nebo raději iPad? Hry!

iSlate se nám nezdál už od začátku. iTablet? To by šlo. Další možností je ale iPad. Zní to stejně málo pravděpodobně jako iSlate, ale podle MacRumors je iPad jednou z dalších značek, které si Apple zaregistroval v Evropě, Austrálii, na Novém zélandu a v Hong Kongu. Ve Spojených státech tento trademark drží Fujitsu. Což ovšem nikdy nebyl pro Apple takový problém – svého času mělo „iPhone“ registrované Cisco.

Na event naplánovaný na 27. ledna pozval Apple kromě spousty ICT novinářů také zástupce některých herních svatostánků. Dává tak jasně najevo, že kromě čtení magazínů, knih, čučení na video a dalšího bude tablet zaměřen také na hry. Ty ostatně mají u Apple nyní své pevné místo díky iPhone a iPod Touch.

Apple jde do nebe

Proč koupil Apple službu Lala? Předpokládalo se, že Apple chce iTunes proměnit ve streamovací službu, nikoliv čistě downloadovací. Podle magazínu TechCrunch je ale pes zakopán jinde. Apple se chystá přesunout veškeré digitální knihovny uživatelů do cloudu tak, aby bylo možné k nim přistupovat z jakéhokoliv zařízení.

Jinými slovy, iPod by se zbavil svého těžkého a žravého pevného disku, iTablet nebude třeba zbytečně plnit kvadriliony gigabajtů dat. Vaše filmy, hudba a další multimédia budou přístupné odkudkoliv kdykoliv skrze webový prohlížeč. Aha, takže už víme proč v polovině minulého roku začal Apple budovat datové centrum za miliardu dolarů v Severní Karolíně?!