26
Zář

The Brick – velké Apple spiknutí bude odhaleno v polovině října?

Už nějakou tu dobu běhají po síti teorie a spekulace o novém Apple produktu, o němž je známo dosud pouze kódové jméno „The Brick“ neboli „cihla“. O co jde? Je to konečně nový Mac Tablet (jenže proč by se pak jmenoval „cihla“?), nebo snad nový, super levný MacBook? Už delší dobu je jasné, že MacBooky a MacBooky Pro se dočkají zhruba v polovině října nové revize, která dost možná přinese i vylepšený způsob ovládání. Ale zda Apple představí také nový produkt v podobě The Brick a co to vlastně bude, to je zatím ve hvězdách.
Mac OS X
Mnohá z prohlášení minulého roku i letošního MacWorld Expo nasvědčují tomu, že Apple skutečně má ještě v rukávu nějakou velkou věc. Mnozí komentátoři a některé zdroje potvrzují, že The Brick bude nové přenosné zařízení zhruba velikosti tabletu. Mohl by být vybavený SSD pevným diskem, multi-touch LCD displejem a dokovacími schopnostmi. Právě k těm nejvíce upomíná kódové označení „cihla“, které přímo vyzývá k zasunutí… do dokovací stanice. Někteří uživatelé hádají, že cihla by mohla být vybavena bezdrátovým nápájením. Podle mnohých byl MacBook Air jakýmsi „testovacím králíkem“ cihly a toho, kam až se dá s miniaturizací zajít. Dnes tu máme bezdrátovou USB, procesory s velmi nízkým příkonem, všechno tohle si přímo říká o to, aby Apple udělal nějakou pěknou hi-tech věcičku do kapsy, kterou byste pak mohli doma zapojit do velké dokovací stanice a mít z ní plnohodnotný počítač. Mimochodem „brick“ je také anglické označení pro napájecí zdroje, což by mohlo leccost naznačovat. Dříve se tak také přezdívaly gigantické mobilní telefony.
Hodně se také spekuluje o tom, že celá řada přenosných Maců by mohla brzy dostat multi-touch displeje, což by umožnilo zcela nové způsoby ovládání, viz. třeba „Čeho se dočkáme po multi-touch technologii?„. Apple dost možná volí podobnou cestu, jakou v herním průmyslu zvolilo Nintendo – vsadilo na unikátní způsob ovládání u svých konzolí Nintendo DS i Nintendo Wii. Faktem je, že na jádře operačním systému už se toho mnoho vylepšit doopravdy nedá, všechny fundamentální základy jsou už pěkných pář let položeny. Ale na způsobu jeho ovládání toho jde vylepšit ještě spousta.

zdroj: tuaw