21
Led

Tablet do škol, cena 1000 dolarů, EA dělají hry

Se zajímavým shrnutím spekulací kolem tabletu/iPadu přišel Wall Street Journal v článku nadepsaném trefně „Apple vidí nové peníze ve starých médiích“. Apple se podle něj snaží přetvořit trh s učebnicemi, knihami, novinami a televizí podobně, jako před lety změnil svět hudby s iPodem. pokračování…
Apple škola

Podle lidí „seznámených se situací“ se při vývoji tabletu Apple zaměřil na jeho roli jakožto gadgetu v domácnosti a ve třídě. Apple si údajně představuje, že tablet bude sdílet několik rodinných příslušníků nebo jiných uživatelů. Budou na něm kontrolovat emaily, číst si zprávy nebo se jen tak bavit čtením časopisů nebo sledováním televize.

Odtud se dá spekulovat dál, že iTablet by mohl obsahovat malou kameru pro rozpoznávání obličejů, díky čemuž by se okamžitě přihlásil ke správnému účtu jakmile byste jej vzali do ruky.

Podle WSJ kromě toho Apple vyjednává s televizními společnostmi jako CBS, Walt Disney a také herním vydavatelem Electronic Arts. Hry mají být dalším důležitým prvkem celé mozaiky. Handheldová herní konzole Nintendo DS ostatně před lety uspěla především díky inovativnímu dotykovému ovládání.

V článku je také zmíněno, že minulý rok poslal Apple své zástupce na Frankfurtský knižní veletrh. Zajímavé! Ještě zajímavější je, že podle dalších zdrojů má být klíčovou součástí nové strategie Apple „dostat tlačítko ‚Koupit‘ kamkoliv na webu to jen bude možné. Tedy integrovat transakce přes iTunes do webových stránek.

zdroj: macrumors