30
Kvě

Steve Jobs: rozhovor

Magazín engadget přepsal rozhovor se Stevem Jobsem z televizní show D Now. To nejzajímavější v překladu:

Je iPhone bezdrátový iPod? Nebo telefon s přehrávačem iPod uvnitř?

Jobs: iPhone jsou tři věci: nejlepší přehrávač iPod, jaký jsme kdy udělali. Neuvěřitelně dobrý mobilní telefon – skutečná revoluce v ovládání mobilu. I kdyby to byl pouhý mobil, byl by opravdu úspěšný. Třetí věc je, že je to internet ve vaší kaps, poprvé. I kdyby to byla jediná věc z těch tří, byl by iPhone úspěšný. Kdyby to byl jen internet do kapsy, prodával by se lépe než Sony Mylo.

Byly nějaké dohady okolo toho že iPhone nebude mít klávesnici?

Jobs: Nebyly. Žádné.

Steve Jobs - rozhovor

iPhone ale neobsahuje PRAVÝ Mac OS X…

Jobs: Odpověď zní: ano, obsahuje! Celý Mac OS jsou gigabajty dat. Dejte pryč ta data – všechny různé motivy a zvuky – když se podíváte na prohlížeč Safari, není to nic velkého. Je to SKUTEČNÉ Safari, SKUTEČNÝ Mac OS X. Dali jsme mu jen jiné uživatelské rozhraní, které dokáže pracovat s multi-touch displejem. Je to neuvěřitelný kus softwaru.

Jakmile přinesete do obýváků Apple TV a iPhone, potřebujete už jenom iTunes. … Takže k otázce: kolik kopií iTunes je na světě?

Jobs: Spousta. Přes 300 milionů.

Skoro všechny na počítačích s Windows?

Jobs: Statisticky ano.

Statisticky? Jako doopravdy? V téhle dimenzi? Takže to z vás dělá důležitého softwarového vývojáře pro Windows.

Jobs: Je to jako dát někomu v pekle sklenici ledové vody.

Otázka na výdrž baterií iPhone?

Jobs: Když je řeč o přenosných zařízeních, vždycky je to o výdrži, o životnosti baterie. Bojujeme tuhle bitbvu už dlouho v oblasti notebooků. Byli jsme schopni přenést všechny naše zkušenosti do iPhone – trefil jste hřebíček na hlavičku.

zdroj:engadget