21
Bře

Steve Jobs mohl být šéfem Google

Magazín CultofMac.com přišel s velmi zajímavým příběhem. V roce 2000, když se dnešní obr jménem teprve rodil, si měli oba zakladatelé v osobách a Sergeye Brina zvolit šéfa nové firmy. Oba se shodli na jednom jménu: . pokračování…Steve Jobs

Když Brin a Page spoul s prvními investory v čele Johnem Doerrem hledali pro svou novou firmu šéfa, setkali se s tehdejšími špičkami oboru ICT.

Celkem „prolustrovali“ rovný tucet nejznámějších šéfů ze Silicon Valley včetně např. Andy Grovea z nebo Jeffa Bezose z .

Jenže Brin i Page měli jasno už od začátku: chtěli Steva Jobse. Ten se pouhé dva roky předtím, v roce 1998, vrátil po více než 10 letech do Apple a připravoval velký comeback své společnosti na světovou scénu – díky MP3 přehrávači .

Doerr nakonec oba původní zakladatele přemluvil, aby svůj záběr přeci jen o něco rozšířili a představil jim , tehdy CEO společnosti Novell. Ten se nakonec v roce 2001 stal CEO . Byl jím až do letošního roku kdy na jeho místo nastoupil Larry Page.

Všechny tyto informace budou zasazeny do daleko širšího kontextu v nové knize Stevena Levyho „In The Plex: How Google Thinks, Works, and Shapes Our Lives“. Ta vychází již 12. dubna v anglické verzi.

Steven Levy je známý americký novinář pokrývající již téměř dvě desetiletí oblast technologií. Píše pro Wired, napsal také několik zásadních knih na téma Apple, iPod, kryptografie nebo hackerů.