14
Úno

Steve Jobs má Grammy, iPad 3 prošlape cestičku Apple TV

Předávání hudebních cen Grammy proběhlo o víkendu a přineslo fanouškům Apple jedno příjemné překvapení. Speciální cenu totiž obdržel in-memoriam také Steve Jobs. Apple samotný nicméně už jednu Grammy má, a to technickou z roku 2002.

Apple TV se nejspíš začátkem března dočká nové verze s podporou Full HD/1080p, foto: Apple

Apple TV se nejspíš začátkem března dočká nové verze s podporou Full HD/1080p, foto: Apple

O deset let později je tak jedinečný odkaz Steva Jobse uctěn znovu, a to cenou Grammy za zvláštní přínos hudebnímu průmyslu. Nebýt Jobse, nikdy by nevznikl iPod, iTunes a hudební průmysl by přežíval na úbytě jen o málo déle. Zajímavé sebezpytování velkých vydavatelství!

Cenu přebíral Eddy Cue, který se v polovině roku 2011 stal novým vice-prezidentem divize Internetového softwaru a služeb, rozumějte tedy především iTunes. Zasloužil se totiž v roce 1998 o vznik Apple Online Store, ale i vznik samotných iTunes a také . U Apple pracuje již 22 let a dnes je přímo podřízen šéfovi firmy .

Co dalšího zatím týden dal? Během prvního týdne v březnu nejspíš Apple představí . Akcie firmy poprvé vylétly nad $500, což z Apple činí nejdražší firmu současnosti s tržní kapitalizací hodně přes $450 mld. dolarů. Analytici zjevně očekávají v iPadu 3 další hit a nejspíš ho i dostanou.

iPad 3 má být vybaven extrémně detailním Retina displejem s rozlišením 2048×1536 (víc než Full HD 1080p). Vtip je v tom, že v současné době na iTunes nabízí filmy a seriály v max. rozlišení 720p. A také Apple TV dnes podporuje maximálně 720p.

To nás vede k jedinému závěru, a to nové Apple TV s podporou obsahu, 1080p na iTunes a potvrzení skutečnosti, že se blíží také uvedení iTV, nebo prostě Apple HDTV.