25
Říj

POTVRZENO: Apple připravuje vlastní televizi

Steve Jobs zemřel. Prodeje iPhone 4S začaly doslova raketově. Stejně jako se raketově prodává i autorizovaná biografie Steva Jobse, která se např. na Amazonu stane neprodávanější knihou roku 2011. Najdeme v ní mimo jiné i pasáže, které hovoří o tom,že Jobs konečně ‚rozlousknul‘ svůj vysnění projekt Apple televize. A čím dál víc zdrojů potvrzuje, že Apple skutečně svou vlastní velkoplošnou televizi připravuje.

Bude takhle vypadat Apple TV?

Bude takhle vypadat Apple TV?

O televizi Apple se spekuluje už léta. Teprve nyní, když se Apple pod patronátem Steva Jobse stal světovou celebritou, se ale může uskutečnit. Právě televizní set má být tou „další velkou věcí“, kterou po sobě Jobs zanechal.

Analytici soudí, že na trh půjde už během příštího roku. Pracuje se údajně už na prototypech a Apple podle neověřených správ investuje do továrny na LCD displeje v Asii. Má to logiku: každý rok prodá desítky milionů zařízení s LCD displejem o velikosti od 3,5″ (iPhone) přes 9″ (iPad) po 13″, 17″ (MacBook, MacBook Air) až 27″ (Cinema Display).

Odtamtud je už jen krůček k 42″ až 50″ LCD televizím. Ty navíc budou neustále připojené k internetu, budou využívat iTunes a nejspíš také hlasové ovládání, které aktuálně Apple představil v iPhone 4S pod názvem Siri.

Právě hlasové ovládání televize bude nejspíš tím klíčovým trumfem – Jobs nikdy netajil, že se chce zbavit nepohodlného ovládání, které představuje dálkový ovladač. Na vývoji APple televize údajně pracuje tvůrce iTunes Jeff Robbin, který Tonymu Fadellovi zároveň pomáhal s iPodem.