10
Říj

Peter Molyneux: „Hraní na Macu? Velmi zajímavá myšlenka!“

Peter MolyneuxTo tak procházím starší interview s herní ikonou Peterem Molyneuxem, když mi padne do oka zhruba rok starý rozhovor v magazínu Joystiq.

Redaktor i Molyneux si v něm stýskají nad žalostným stavem PC hraní poslední dva tři roky (což mohu potvrdit) a redaktor nadhodí otázku, proč se vlastně nehraje mnohem víc na platformě Apple Mac? Macy jsou tiché, jednoduché na instalaci (nemají tisíce kabelů jako PC), mají jen několik jasných hardwarových linií, jsou výkonné.

A Peter Molyneux na to: „To je velmi zajímavá myšlenka. My jsme vždycky podporovali Mac a dělali Mac verze všech našich her a myslím si, že je to skvělá myšlenka (ukazuje na MacBook nahrávající rozhovor). Nikdy jsem nepochopil, proč Mac nepodporuje daleko víc lidí…“

Redaktor vcelku pochopitelně odpovídá, že je to začarovaný kruh, kdy na Mac nehraje tolik lidí, a proto vývojáři nechtějí pro Apple dělat hry. „Přesně. Apple potřebuje větší podporu her. V jejich OS není nic, co by šlo hrám vstříc, a tady smekám klobouk před . Uvědomil si, jak moc jsou hry důležité.“

Jen pro upřesnění, Peter Molyneux udělal takové hry jako Syndicate, Populous, Dungeon Keeper v rámci studia Bullfrog. Později založil herní studio Lionhead, kde pracoval na projektech Fable a Black and White. Před časem byl Lionhead skoupen Microsoftem. Dnes patří Molyneux k předním světovým herním designérům.