19
Úno

Opera Mini pro iPhone, až 5x rychlejší

Mobile World Congress v Barceloně, Španělsko, byl místem, kde se na chvíli soustředila světová špička v oblasti mobilní komunikace. Opera představila svůj prohlížeč Opera Mini pro iPhone 3GS. Podle redaktorů Engadgetu, kteří si ji mohli vyzkoušet, byla až 5x rychlejší než běžný iPhone prohlížeč. pokračování…

iPhone Opera Mini

Opera byla ohledně celé aplikace až nezvykle tajnůstkářská. Nedovolila novinářům si ani vyfotit ikonu aplikace, natož aplikaci samotnou. Nicméně většina dojmů se shoduje v tom, že Opera Mini je opravdu výjimečně rychlá.

Důvod je jednoduchý: už od svého uvedení koncem roku 2005 Opera Mini „přefiltruje“ všechny požadované stránky skrze servery Opera Software. Tam je zpracuje, přizpůsobí mobilnímu zobrazení a teprve výsledek pošle na konečné zařízení. Je to rychlé a efektivní.

Prozatím je Opera Mini pro iPhone ve fázi beta. Jakmile betatestování skončí, Opera odešle prohlížeč Apple k finálnímu schválení. Zda se tak stane, toť otázka. A kdyby se náhodou Apple cukal? „Opera Mini je světově nejpopulárnějším prohlížečem pro mobily a uživatelé iPhone si zaslouží mít na výběr,“ říká spoluzakadatel Opera Software Jon von Tetzchner.

zdroj: engadget