07
Úno

Online podíl Maců a iPhone roste

smartphoneSpolečnost Net Applications přišla s nejnovějším výzkumem, podle kterého pocházelo 7,57% přístupů všech na internet minulý měsíc z platformy Apple. Pro počítače Mac tak platí, že leden 2008 byl dosud nejúspěšnějším měsícem v historii. Statistiky ale navíc prokázaly, že velmi dobře se daří i mobilnímu telefonu iPhone, a co víc, i novému MP3 přehrávači iPod Touch! Kombinovaný podíl obou dvou činil 0,17% internetových přístupů, což je ve srovnání například s 0,06% mobilního operačního systému Windows Mobile společnosti Microsoft obrovský úspěch. Rozumíte, protože brouzdat na internetu s MP3 přehrávačem je přeci mnohem než s drahým specializovaným smartphonem s Windows Mobile… Aneb jak to Microsoft zase jednou „vychytal“.

Související zprávy bleskově:

  • iPhone se čile využívá prakticky ve všech zemích, i v těch, kde se zatím oficiálně neprodává. Je tedy vidět, že odemykání iPhone je všeobecně oblíbenou činností.
  • V USA zabírá iPhone 28% trhu se smartphony, v pořadí je tedy třetí. Minulý rok se v USA prodalo celkem 118 milionů kusů smartphonů.
  • Americká společnosti AT&T plánuje v roce 2008 masivní expanzi svých 3G sítí. HSPA internetové připojení se má objevit v 80 nových městech, současná místa budou upgradována pro dosahování vyšších rychlostí. Tyto aktivity pak vydláždí cestu k uvedení 3G verze iPhone.

zdroj: macworld, ipodnn, electronista