02
Zář

Nové iPody, Apple TV, iTunes a iOS 4.1

Včerejší tiskovka Apple se nesla především v duchu nových . Apple představil nový a miniaturní . Předvedl také nový zaměřený především na . A herní studio Epic nabídlo úžasné demo Epic Citadel pro /, iPad i iPod touch. pokračování
iPod nano 2010

Pravidelné čtvrtletní tiskovky Apple se staly užitečným marketingovým nástrojem nejprogresivnější světové „spotřebky“. se vždycky rád pochlubí čísly. Třeba cifrou 275 milionů prodaných iPodů, 120 mil. vyexpedovaných iOS zařízení, 230 000 nově aktivovaných iOS gadgetů každý den nebo 6,5 mld. stažení na .

Epické hry, nové obchody

Apple má nyní 300 obchodů po celém světě, např. v Paříži, Šanghaji nebo v Covent Garden v Londýně. Brzy otevře další ve Španělsku. Některé dny obslouží obchody přes jeden milion návštěvníků. Více než polovina těch kdo si jdou koupit jsou úplně noví zákazníci (!!!) platformy Apple. Co to slyším, že prý byla nějaká ?

Na Jobsovo marketingové divadlo se přišel podívat dokonce i jeho bývalý parťák Steve Wozniak aneb „welký Woz“. Možná i on s úžasem pozoroval Mika Cappse z herního studia Epic Games, kterak předvádí demoverzi hry postavené na jejich Unreal Engine 3 upraveném pro platformu iOS 4. Skvělé si tak brzy budou moct užívat i majitelé /3GS, a iPod Touch. Apple tak během pouhých tří let vytvořil zcela novou, zjevně životaschopnou přenosnou herní platformu postavenou čistě na digitální online distribuci. Se stamiliony potenciálních zákazníků. Respect.

iOS a iTunes

Nový iOS 4.1 který vyjde příští týden pro iPhone a iPod Touch nabídne spoustu bugfixů (bluetooth, senzor proximity, výkon na iPhone 3GS), přidá HDR fotky, HD video upload přes wi-fi, půjčování TV seriálů, Game Center a další novinky. V listopadu pak přijde iOS 4.2 zaměřený především na iPad, kde nabídne multitasking, Game Center, HDR, bezdrátová tisk, AirPlay (původně AirTunes, nově streamování audia, videa, fotek mezi iOS/Mac zařízeními).

iTunes 10. Mají nový interface a také socializační funkci jménem Ping. Ping je de-facto hudební sociální síť. Díky ní mohou vaši přátelé poslouchat to co posloucháte vy a naopak. Skrze iTunes 10 si také můžete půjčovat televizní seriály v HD za 99 centů od studií jako ABC, ABC Family, Fox, Disney Channel a BBC America. A s tím souvisí i nová Apple TV.

Nová Apple TV

Oproti původním spekulacím se nejmenuje iTV, ale prostě znovu jednoduše Apple TV. Druhá generace hardwaru je vzhledově úplně odlišná od té první. Je zhruba čtyřikrát menší, má HDMI a digitální audio výstup, stejně jako ethernetový konektor a wi-fi 802.11n. Narozdíl od předchozí generace nenabízí významnější interní kapacitu pro ukládání obsahu. Spoléhá tedy na streamování, a to pouze na půjčování, nikoliv kupování filmů. Ohó, takže tady vidí Apple budoucnost?

Apple TV - nová

Apple TV navíc nově dokáže streamovat obsah skrze Netflix (pokud si jej předplatíte za pár dolarů měsíčně) a tradičně přes YouTube, Flickr a MobileMe. Zařízení má i zcela novou cenu 99 dolarů. K dipozici bude asi během čtyř týdnů v šesti zemích světa. Předobjednat můžete už dnes.

Malý dotykový iPod

Překvapivě přesné se ukázaly být informace o nových iPodech nano. Čtvercový digitální doplněk s dotykovým displejem v pestrých barvách je skutečným gadgetem budoucnosti. Jobs na media eventu rovnou představil dvě nové reklamy, jednu na nový iPod nano, druhou na nový iPod touch.

Nový nano je o 46% menší než předchozí generace, vydrží na baterii jet 24 hodin. Cena je 149 dolarů za 8GB a 179 dolarů za 16GB verzi. Nový iPod touch skutečně obsahuje retina display s s 324 pixely na palec, stejný jako má iPhone 4. Stejně jako nová Apple TV, také nový iPod touch v sobě ukrývá čip A4. Nově také tříosový gyroskop, zadní kameru schopnou natáčet HD video a přední kameru která dokáže pracovat s FaceTime. Gadget pro všechny. Cena 229 dolarů za 8GB, 299 za 32GB a 399 dolarů za 64GB verzi. Apple se toho nebojí.