07
Úno

Mac OS připraven na vysoké rozlišení, MacBook s ARM procesorem nebude… a co ta Apple iTV?

Apple updatoval Mac OS X na verzi 10.7.3. Jednou z novinek, kromě vyšší bezpečnosti, jsou i nové ikonky kurzorů ve vysokém rozlišení. Pomalá příprava na příchod high-DPI je zjevná. Macbook Pro s retina displejem jako má iPhone by údajně mohl dorazit už ve druhém čtvrtletí 2012.

Macbook Air s ARM procesorem prostě nebude, tečka, říká Tim Cook, foto: Apple

Macbook Air s ARM procesorem prostě nebude, tečka, říká Tim Cook, foto: Apple

Už delší dobu se objevovaly také spekulace týkající se Macbook Air postaveného na ARM procesoru, pravděpodobně novém A5. Apple údajně dokonce A5 ve svých noteboocích testoval. A ARM procesory řady A4 intenzivně využívá v iPhone 4S a iPad 2.

Jenže podle aktuální zprávy CNetu současný šéf Apple Tim Cook docela logicky tezi o ARM noteboocích vyvrací. Argumentuje tím, že prodeje tabletů rostou do nedozírných výšin, brzy překonají PC a zároveň rozšíří svou funkčnost.

Jednoduše řečeno, notebook (Macbook Air) s ARM procesorem prostě není potřeba. iPad 2, iPad 3 nebo jiný budoucí tablet jej dokáže plně nahradit. „Přemýšleli jsme o tom, ale nakonec jsme od toho upustili,“ přiznal údajně Cook.

iPad 3 bude rychlejší právě díky procesoru A5, nabídne lepší grafiku i detailnější displej (Retina displej jako má iPhone). A bude na trhu nejspíš už během léta 2012.

A na závěr ještě krátce k Apple HDTV televizi iTV. Někteří vybraní partneři už ji údajně třímají ve spárech svých laboratoří. Ovládá se prý čistě hlasem (Siri je tam!) a gesty.

K dispozici je on-screen klávesnice, samozřejmě, takže se můžete o skutečnost, že právě sledujete televizi podělit se svými „přáteli“ na sociálních sítích Facebook a Twitter. Ó ano, skvělé, to jsem vždycky chtěl.

macrumors