24
Úno

Kam zmizela z iPadu kamerka? Co říká Tim Cook? A další novinky

Je to jako nekonečný příběh. Příběh kamery, která měla být, ale není. Kam se poděla? Nikdo neví. Faktem je, že v iPad SDK pro ni podpora je, dokonce i grafika. Bude externí? A kam dál se rozšíří iPhone OS? Kolik stál Apple vývoj vlastního procesoru? pokračování…

iPad kamera


S iPadem a kamerou to skoro vypadá, jako kdyby se měla objevit v externím provedení jako zjevení. V SDK pro ni jsou připraveny všechny funkce, dokonce i tlačítka. Aplikace Photo má také samostatné tlačítko „Camera“. To nemůže být náhoda. Co nám Apple tají? Přijdou s kamerkou třetí strany?

Tim Cook, výkonný ředitel Apple, se konferenci Goldman Sachs Technology & Internet rozpovídal o budoucnosti. Apple TV je podle něj pořád jenom hobby, ale budou do něj i nadále investovat. Apple prý přesto nemá ambice vstoupit na trh televize. A my se ptáme: proč ne? Jedna z možných odpovědí: protože televize tak jak ji známe dnes mizí.

Dál se Tim Cook zmínil o tom, že Apple ekosystém se bude rozrůstat o další zařízení. Už teď hledá Apple nové lidi, kteří mu pomůžou s vývojem dalších platforem postavených na iPhone OS. Není divu, vždyť investovat 1 mld. dolarů do vývoje vlastního čipu dělaného na míru novému operačnímu systému, to už je nějaká investice.

Apple musel dlouho a intenzivně promýšlet její návratnost. A že by šlo pouze o iPad, to si asi nikdo nemyslí. Spekuluje se dokonce o tom, že by se iPhone OS mohl postupně objevit v Apple TV, MacBook Air, Time Capsule, Mac Mini a dalších zařízeních Apple. Včetně nějakých těch nových. ARM jede!

O ARM architekturu se najednou začínají zajímat nejen NVIDIA a Qualcoom, ale také výrobci mobilů a dokonce i netbooků a notebooků – HP či Lenovo. Jak rychle padne duopol IntelMicrosoft? Konec je blízko. Budoucnost bude mnohem rozmanitější, než posledních 20 let. Hurá!

Nakonec Apple potvrdil, že iPad používá stejné grafické čipy jako iPhone a iPod Touch, tedy PowerVR SGX. A mimochodem, Apple má 14,4% podíl na trhu smartphonů s celkem 24,889 miliony prodaných kousků jen za rok 2009. To už je slušný základ! Vpředu je jen Symbian a RIM, čtvrté jsou Windows Mobile, následuje Linux a Android a WebOS.

zdroj: MacRumors