07
Dub

iPhone OS 4.0, nové Macy, problémy s iPadem

Uživatelé iPadů hlásí první problémy. Ve čtvrtek, tedy už zítra, Apple představí nový iPhone OS 4.0 nejspíš i s plnohodnotným multitaskingem á la Exposé. A nakonec, budou nové Macy! Chcete vědět víc? pokračováníApple iPad - iPhone OS 4.0

iPad se ve Spojených státech prodává jako rohlíky, ale někteří už si všimli malých vad. Tak především, wi-fi v některých případech blbne. Bezdrátový internet je dnes vedle displeje a procesoru zdaleka největším žroutem baterie, a tak není divu, že se Apple snaží příkon minimalizovat.

Jenže uživatelé díky tomu mají problém s příjmem, signál je nestálý a pomalý. Je pravděpodobné, že časem tohle Apple upraví nějakým softwarovým updatem, jako to udělal už v minulosti. Dalším problémem je nabíjení iPadu přes USB. K tomu, aby bylo něco takového možné potřebujete pořádně elektřinou vlníci USB 2.0 a aktivní PC, samozřejmě. Uspaný počítač váš iPad nedobije.

Pojďme dál. Už zítra na „radnici“ v Cupertinu v Apple kampusu proběhnout preview iPhone OS 4. Se vší pravděpodobností se konečně dočkáme plnohodnotného multitaskingu. Otázkou je, zda se teď pořád platí, že iPad OS = iPhone OS. V tom případě by příchod 4ky nutně vymazal z běžného univerza relevance všechny geekovské připomínky k tomu, že iPad multitasking neumí.

No a koho pořád ještě zajímají i velké Macy, ten nechť vezme na vědomí, že možná už příští měsíc se objeví nové modely notebooků MacBook, MacBook Pro a MacBook Air. Halelujah!