27
Čvn

iPhone 5 v září, iPad 3 s Retina displejem, HDTV od Apple?

A nové kolo spekulací je tu! Tentokrát se týká hned tří nových produktů Apple. Zaprvé, blíží se . Podle Bloombergu bude mít procesor a 8Mpix fotoaparát. bude mít podle nových spekulací vysoké rozlišení, podobné jako na . A nakonec se prý chystá . Co vy na to? pokračování
iPad 2

Vezmeme to pěkně od konce. Zkazky o tom, že Apple chystá svou vlastní už nás provázejí pěkných pár let. O své sice ještě donedávna prohlašoval, že je to pouhé „hobby“, ale zároveň že „cítí příležitost“.

Podle zdrojů blízkých Apple, které má k dispozici DailyTech, teď Apple chystá v oblasti něco velkého. Chce zadupat do země a všechny ostatní. Ostatně, spojení Apple TV a se přímo nabízí.

Ovládnutí mediální existence člověka ze strany Apple by bylo jeho vlastní prakticky dokončeno. Stolní , přenosný , , a k tomu Apple . Digitální hub jako višitý, ale zároveň díky a iTunes dokonale propojený.

Není bez zajímavosti, že o své televize se snaží i dělá s pomocí a „montuje“ do nich svůj . Jenže telky se, kdo ví proč, prostě neprodávají. Jsou moc „geeky“? Televizního člověka nezajímá a geeky zase nezajímá televize – displejů kolem sebe mají víc než dost.

Ápropos když už je řeč o displejích. Opět dlouhodobá spekulace: iPad 3 bude mít retina display, nebo něco srovnatelného. Hovoří se o rozlišení až 2048×1536. Odkazy na toto rozlišení se objevily v SDK v Twitter frameworku.

Navíc, nedávno ohlásil připravenost demonstrovat tabletový displej s rozlišením 2560 x 1600 a úhlopříčkou 10.1″. A v neposlední řadě, Imagination Technologies, společnost dodávající grafický čip do iPadů a , licencuje novou generaci svého čipu. Tady tedy není co řešit.

iPad 3 má přijít na trh ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku, pravděpodobně výrazně ke konci roku. Aby se jeho uvedení nebylo s naprostou jistotou: iPhone 5, která přijde už v září. O něm víme toliko že bude mít dvouprocesorový A5, 8Mpix foťák a dvoujitý blesk.

A nakonec zajímavost: se začíná stávat skutečně žhavým zbožím. Ve třetím čtvrtletí chce masivně rozjet výrobu a dodat údajně kolem osmi milionů kusů miniaturního notebooku. Tvrdí to alespoň Digitimes. Bohužel, číslo je nejspíš přehnané, protože to je dvakrát více než kolik Apple prodá všech počítačů Mac za jedno čtvrtletí. Ačkoliv, kdo ví…