22
Dub

iPhone 5 v prodeji od září, Apple opět vykazuje rekordní zisk

má být vzhledem v podstatě identický s . Změní se vnitřnosti: mobil bude vybaven dvoujádrovým procesorem A5 a nejspíš také 512 MB paměti, podobně jako . Díky tomu se výrazně zvýší výkon. A mimochodem, finanční zpráva Apple říká, že firma zaznamenala opět rekordní zisky. pokračování
iPhone 4 multitasking

iPhone 5 má být představen na Worldwide Developer Conference () začátkem července. Ming-Chi Kuo, analytik Concord Securities, který už dříve prokázal detailní znalosti nových produktů Apple, odhaduje, že společně s procesorem A5, 512 MB RAM se v iPhone 5 objeví také 8Mpix kamera. Apple údajně sáhne po modulech značky Qualcomm v případě GSM i CDMA modelů a vylepší také anténu, se kterou měl v minulosti problémy.

Hlavním prodejním motivem iPhone 5 má být nový a pravděpodobně také hry. Někteří herní vývojáři už údajně mají k dispozici testovací verze páté generace telefonu.

Teprve šestá generace údajně projde výraznou designovou proměnou a měla by být uvedena během první poloviny roku .

Není bez zajímavosti, že finanční šéf amerického digitálního operátora Verizon nedávno řekl, že příští bude „globální zařízení“. Tím nejspíš odkazoval na to, že bude obsahovat jak GSM, tak i CDMA modul pro internetovou konektivitu. Rozhodně to zní lépe, než mít samostatné modely pro každý typ sítě. Verizon v prvním čtvrtletí 2011 aktivoval ve 2,2 milionu . CDMA verze pro jeho sítě se přitom začala prodávat teprve 3. února 2011.

Konkurenční AT&T hlásí za stejné období 3,6 milionu aktivovaných mobilních telefonů iPhone. Celkově Apple za první čtvrtletí prodal po celém světě rekordních 18,65 milionu kusů (o 113 % více proti čtvrtletí o rok dříve). Co se týká , prodal jich Apple celkem 4,69 za Q1 2011, plus ještě 9,05 milionů .

Tržby vzrostly o 83 % a zisk o 95 % na 5,99 mld. dolarů za Q1 2011. Prodalo se také 3,76 milionu počítačů Mac. Rostl zejména ze kterého se stává mainstreamový produkt, ale dobře šly i prodeje . Zajímavým regionem je pro počítače celá Asie.

Apple se také intenzivně připravuje na vypuštění updatu pro jménem . Podrobněji ho uvidíme na letošním WWDC. Zajímavost: činí 50 % prodaných iPodů.

Za poslední čtvrtletí se v stáhlo přes 100 milionů elektronických knih.

Apple předstil společnost jako největšího světového výrobce měřeno podle tržeb (11,9 mld. dolarů pro Apple za Q1 2011 vs. 9,4 mld. pro Nokii).