27
Kvě

iPad už zítra, Apple je větší než Microsoft a záplava dalších novostí

Apple díky stoupající ceně akcií předstihl v kapitalizaci Microsoft. Sice jen o pár desítek milionů dolarů, navíc to neustále kolísá sem a tam, ale i tak je to dobré znamení. Dobré pro Apple, špatné pro Mrkvosoft. A jinak? Zítra se iPad začne prodávat v dalších devíti zemích. pokračováníMicrosoft - Apple cena akcií kapitalizace

Nejblíže to pro iPad bude mít našinec do sousedního Německa. Koupit jej bude možné také v Austrálii, Kanadě, Francii, Itálii, Japonsku, Španělsku, Švýcarsku a Británii. Je otázkou, jesti půjde stejně ja dračku jako doma ve Spojených státech. Co myslíte vy?

Další novinky se týkají například Mac OS X 10.6.4. Jeho vydání se definitivně blíží a nejspíš přijde společně s novou verzi iPhone 4G/HD někdy kolem WWDC.

Nový iPhone poslední dobou zase víří mediální vody. Předně, docházejí zásoby iPhone 3GS, takže je jasné, že nový iPhone bude. Objevují se dkazy o tom, že bude podporovat videochat. Ale také se objevují zkazky o tom, že by mohlo jít i o několik verzí nového mobilu. Pravděpodobně půjde o to, že Apple konečně nabídne v USA nový iPhone i dalším operátorům jako je Verizon nebo Sprint. Prozatím má exkluzivitu AT&T.

Na WWDC se nejspíš dočkáme představení extensions (rozšíření) pro internetový prohlížeč Safari. Má jít o jednu z hlavních zbraní proti Google Chrome.

Google udělal konečně stabilní verzi Chrome pro Mac. Je ďábelsky rychlá a vypadá i docela stabilně.

Valve Software uvolňuje přes svůj Steam, online distribuční systém nově dostupný také pro Mac, nativní verzi své akční pecky Half-Life 2. A to za zatraceně dobrou cenu doslova „pár babek“.

A nakonec iTunes. Celkový podíl na hudebním trhu ve Spojených státech je 28%, 70% pak v oblasti digitálních downloadů. Jojó.

zdroj: macrumors