28
Led

iPad: reakce české i zahraniční

Pěkně popořadě, od těch nadšených k právě opačným. Petr Mára se o iPadu rozepsal v optimistickém duchu:

„Dnes nerozhoduje hardware, dnes rozhoduje obsah. Proto si iPad koupím.. a už teď se na něj těším. A budu zase sledovat, jak se firmy budou snažit koncept iPadu okopírovat a přitom si neuvědomí, o čem je. Není o rozlišení (určitě můžete mít 2x vyšší rozlišení..proč?), velikosti, kameře (opravdu chcete s tímto fotit?), možnosti telefonování atd. Ale o jednoduchosti, přímočarosti a obsahu.“ pokračování

Apple iPad

Nikola Tlamík Bornová: Jestli krom designu Apple něčemu kraluje tak je to schopnost vyvolat u svých hraček pocit nezbytnosti-bez tabletu se náhle nedá žít! :-)

Jan Korbel: No, takže zítra nás čekají tradiční „zklamané“ reakce a povídání o tom, že to nic neumí a pak Apple prodá milion za první týden. #amecz

Lukáš Churý: Výsledek: iPad na internet, čtení knih a na cesty. Full synch, připravené SDK, iBooks, AppStore old apps compatible, čekali jsme něco víc?

Igor Staněk: Co mě zklamalo: žádná čelní kamera, podivný design (tlustý rámeček), chybí širokoúhlý displej, jen iPhone OS, žádný Flash. A co je nejdůležitější: nevidím vůbec žádný důvod proč si iPad kupovat. Je to jako velký iPhone, který už mám. Přehlédl jsem něco?

Jan Doskočil: Zklamání: žádný multitasking/flash, ničím speciální launchový hry (pouze port NFS iPhone do HD) a celkově jen zvětšený iPhone, nic new.

Petr Poláček: Nikdy jsem žádnou věc od Applu nevlastnil, prostě nebyly pro mě. A s každým novým výrobkem se mě tato firma vzdaluje ještě víc. Viz. iPrkýnko.

Jaroslav Pazdera: U mě je to tedy přesně opačne a dost uvažuji, že si tu základní verzi koupím. Už jen proto, že je to úžasný gadget :)

Petr Prošek: Je to hnus velebnosti :)

Engadget: Josh – Nenápaditý. Nic z toho, co jsem viděl, mě nepřinutilo se posadit a říct si „Wow, tohle potřebuju.“ Kde je video chat? Kde je multitaskování? Kde je rozšíření multi-touch ovládání pro uživatele? A vážně, kde jsou nějaká mediální partnerství?