14
Dub

iPad do zahraničí zpožděn o měsíc, nové MacBooky Pro

Apple hlásí, že už ve Spojených státech prodal přes 500 000 iPadů, nicméně že poptávka zůstává vysoká, a tak odkládá uvedení na mezinárodní trhy zhruba o jeden měsíc. Navíc inovuje také MacBooky Pro o nové procesory Intel Core i7. pokračování

Apple obrázky MacBook Pro

Apple se holedbá, že tak vysokou poptávku po iPadu „ale vůbec nečekal“, že čím dál tím víc lidí má možnost vidět a sáhnout si na iPad, tím víc ho chce. No, proč ne. Navíc má prý spoustu předobjednávek na 3G verzi, která má být uvedena koncem dubna.

Budeme mu to věřit. Taktika „už nemáme“, kterou s oblibou využívá např. Nintendo u svých herních konzolí (zejména Wii) je sice zajímavá, ale v konečném důsledku by pro Apple nebyla právě plusová. Podrobnosti o uvedení v zahraniči prý budou 10. května.

Apple obrázky iPad ze strany

Co se týká nových notebooků MacBook Pro, tam Apple nasadil nové procesory od Intelu (vyjma nejmenší 13″ verze, kde zůstává Core 2 Duo). Ty přinášejí významné zvýšení výkonu, nejen díky vyšší frekvenci. Novinkou jsou také grafické čipy NVIDIA GeForce GT 330M s 256 nebo 512 MB paměti, které jsou navíc energeticky šetrnější.

Apple obrázky MacBook Pro graf výkonu Intel Core i7

>graf: gizmodo

Tím spíš, že nové modely MacBook Pro nabízejí delší výdrž na baterii než předchozí. Třináctka teď vydrží až 10 hodin, 15″ a 17″ model mají mít výdrž mei osmi až devíti hodinami. Opět, nelze baterie vyměnit. Novinkou jsou SSD disky s kapacitou až 512 GB za slušnou příplatkovou sumičku 1300 až 1450 dolarů. A nakonec je tu inerciální skrolování, výdobytek pro trackpad z multi-touch ovládání u iPhone OS/Magic Mouse. A to je vše přátele, uvidíme se zase zítra!