23
Úno

iPad 3 už 7. března, iPhone 5 letos na podzim

iPad 3 se blíží mílovými kroky! Unikají nové fotky, které potvrzují, že nový tablet od Apple bude skutečně mít Retina Display (rozlišení 2048×1536) a bude mírně tlustší. To kvůli baterii, která musí být pro kvalitní displej větší. A iPhone 5? Ten přijde během podzimu.

Fotografie srovnání velikostí iPad 2 a iPad 3 s uniklým casem z čínské továrny, foto: TechCrunch

Fotografie srovnání velikostí iPad 2 a iPad 3 s uniklým casem z čínské továrny, foto: TechCrunch


Podle Wall Street Journal bude nový iPad 3 podporovat také LTE (4G) sítě (min. ve verzi pro AT&T a Verizon) a bude vybaven čtyřjádrovým procesorem A6. Takže se nelze divit, že bude možná i o pár desítek gramů těžší – baterie bude muset něco vydržet.

Co se týká iPhone 5, máme tu proti sobě jdou tvrzení. Jedna strana říká, že nový iPhone se objeví už letos v létě na WWDC v San Francisku. Tedy mezi 11.-15. červnem 2012. To by znamenalo osmiměsíční produktový cyklus, což je velmi málo.

Mnohem pravděpodobněji nám tedy zní varianta podzimního launche iPhone 5, někdy během září-října, kterýžto produktový cyklus by pak mohl být udržovat po následujících několik let.

Od iPhone 5 se očekává podstatnější redesign, možná podpora NFC (bezkontaktních plateb), LTE 4G sítě, vyšší výkon… a co ještě? Hádejte!