23
Lis

iPad 3 s retina displejem, nový iPhone s NFC v roce 2012

iPad 3 má být asi o 0,8 mm tlustší než i iPad 2 z důvodu silnějšího podsvícení detailnějšího displejeI na příští rok má Apple připravenu záplavu nových hraček. Předně to bude iPad 3 s již takřka jistým Retina displejem s rozlišením 2048×1536 (QXGA). A pak také nový iPhone (5?), který by mohl být konečně vybaven technologií NFC.

Protokol NFC pro bezdrátové placení se podle některých spekulací měl objevit už v iPhone 4S. Nestalo se tak, ale už příští iPhone, pravděpodobně iPhone 5, by měl NFC mít.

Mobilní platby budou po ovládání hlasem s pomocí Siri v současném iPhone 4S nejspíš jednou z klíčových aplikací nového iPhone. Jejich rozšíření má během příštích pár let vzrůst o mnoho desítek procent.

Co se týká iPad 3, už delší dobu se objevují zkazky o tom, že se bude moct pochlubit retina displejem s rozlišením 2048×1536. Odpovídají tomu i některé nálezy v nejnovějším iOS 5.

Aktuálně tyto dohady potvrdil analytik Richard Shim, který uvedl, že displeje s takovým rozlišením budou pro Apple vyrábět tři firmy – Samsung, Sharp a LG Display. iPad 3 se má objevit v první polovině roku 2012.

macrumors